نرم افزار کنترل پروژه چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

مدیریت پروژه‌ها بدون داشتن یک روش مطمئن برای سامان‌دهی اطلاعات و کمک به اعضای تیم برای همکاری بهتر، کار آسانی نیست. بنابر گزارش‌ها، پروژه‌هایی که به درستی مدیریت می‌شوند، ۲.۵ برابر بیشتر احتمال موفقیت دارند. از این‌رو، نمی‌توانیم از تاثیر مدیریت پروژه و ابزارهای کنترل آن چشم‌پوشی کنیم. در پاسخ به این پرسش که نرم افزار کنترل پروژه چیست و چه مزایایی برای شما و کسب‌وکارتان دارد، باید گفت طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها هستند که برای کمک به افراد در مدیریت پروژه‌ها طراحی شده‌اند.

نرم افزار کنترل پروژه چیست
نرم افزار کنترل پروژه چیست

 

این نرم‌افزارها از یک ابزار چک‌لیست یا تقویم ساده برای کمک به سازمان‌دهی پروژه‌های کوچکتر تا ابزارهای قوی برای نظارت بر کل چرخه عمر پروژه متغیر هستند. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم که نرم افزار کنترل پروژه چیست و برای کسب‌وکار شما چه مزایایی می‌تواند داشته باشد.

قابلیت‌های نرم افزار کنترل پروژه چیست؟

نرم افزار کنترل پروژه برای کمک به کسب‌وکارها و افراد برای پیگیری پروژه‌ها، وظایف و برنامه‌ها طراحی شده است. این نرم افزار برای حفظ نظم و اطمینان از اینکه تیم شما در حال انجام وظیفه است یک راه عالی فراهم می‌کند. در پلتفرم‌های مختلف نرم‌افزارهای کنترل پروژه، ویژگی‌های متنوعی وجود دارند؛ اما معمولا ویژگی‌های زیر در میان آنها مشترک است که در ادامه به شرح هر یک از آنها می‌پردازیم:

 • ارائه یک نمای کلی از پروژه در سطح بالا
 • مدیریت وظایف محوله
 • امکان گزارش‌دهی
 • قابلیت ردیابی زمان

ارائه یک نمای کلی از پروژه در سطح بالا

نرم افزار کنترل پروژه راهی عالی برای کمک به تمام قطعات پروژه به عنوان یک پیکره واحد است. اگر چندین بخش دارید که روی یک پروژه کار می‌کنند، چنین ابزاری به شما کمک می‌کند تا آن تیم‌ها را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به موقع انجام می‌شود. تنها کاری که کسی باید انجام دهد این است که وارد پلتفرم کنترل پروژه شود تا آخرین به‌روزرسانی‌ها را دریافت کند و وضعیت خود را با سایر اعضای گروه به اشتراک بگذارد.

آموزش نرم افزار کنترل پروژه
آموزش نرم افزار کنترل پروژه

 

مدیریت وظایف محوله

هنگامی که شما یک پروژه را مدیریت می‌کنید، پیگیری تمام وظایف فردی که اعضای تیم شما باید انجام دهند ضروری است. با داشتن یک نرم افزار مدیریت پروژه می‌توانید وظایف را تعیین کنید و پس از اتمام آنها اعلان دریافت کنید. برخی از برنامه‌ها همچنین به شما امکان می‌دهند تا تاریخ‌های سررسید و تحویل‌ها را مدیریت کنید تا تیم خود را در مسیر درست نگه دارید.

قابلیت گزارش‌دهی

نرم افزارهای کنترل پروژه مدرن ویژگی‌های قدرتمندی دارند که به شما در ایجاد گزارش و داشبورد برای نمایش وضعیت هر پروژه کمک می‌کنند. این ویژگی برای مطلع نگه داشتن گروه شما و مشاهده مدت زمان انجام هر کار از طریق یک نمای زمان واقعی از عملکرد تیم، یک راه عالی فراهم می‌کند.

قابلیت ردیابی زمان

ردیابی خودکار زمان یکی از ویژگی‌های حیاتی نرم افزار مدیریت پروژه است، به خصوص اگر بخواهید صورت‌حساب دقیقی برای مشتریان خود داشته باشید. با داشتن چنین نرم افزاری برای ردیابی دستمزد در ساعاتی که کار انجام شده، می‌توانید ساعت‌های کار برای هر وظیفه را ثبت کنید. سپس آن را با داده‌های پروژه و مشتری ترکیب می‌کنید تا گزارش‌های جامعی داشته باشید. این گزارش‌ها به شما در تصمیم‌گیری در مورد نرخ‌ها و بهبود سودآوری کمک می‌کند.

مزایای استفاده از نرم افزار کنترل پروژه چیست؟

با این که برخی از افراد ایمیل یا صفحات گسترده را ترجیح می‌دهند، اما نرم افزار مدیریت پروژه مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. به عبارت دیگر، آنها نمی‌دانند که مزایای نرم افزار کنترل پروژه چیست. این ابزار یک مرکز برای مدیریت کار، مدیریت وظایف و برنامه‌ریزی پروژه فراهم می‌سازد. به عبارت دیگر، نرم افزار کنترل پروژه رویای هر مدیر پروژه را محقق می‌کند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای نرم افزار کنترل پروژه را به‌صورت فهرست‌وار مرور می‌کنیم:

 • برنامه‌ریزی و زمان‌بندی پروژه‌ها بدون هیچ‌گونه زحمت
 • هدف‌گذاری روشن
 • مدیریت متوازن منابع
 • افزایش سطح بهره‌وری
 • دسترسی به فایل‌ها و به اشتراک گذاری آنها به شکل بسیار ساده
 • صرفه‌جویی در زمان
 • مدیریت موثر ریسک و کنترل تنگناها
 • نیاز به جلسات کمتر
 • همکاری و ارتباط بهتر میان اعضای گروه
 • دسترسی ۲۴ ساعته
بهترین نرم افزار کنترل پروژه
بهترین نرم افزار کنترل پروژه

 

نرم افزار کنترل پروژه ساختمانی چیست؟

مدیریت پروژه‌های ساختمانی کار ساده‌ای نیست. برای مدیریت موثر این کار، باید تیم‌ها را طبق برنامه نگه دارید، به مدیریت بودجه بپردازید، کیفیت را تضمین کنید و یک محیط کاری ایمن فراهم کنید. خوشبختانه نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی همه این فرآیندها را ساده‌سازی می‌کند.

هر پروژه ساختمانی نشان‌دهنده یک فرآیند دقیق با قطعات متحرک بی‌شمار، وابستگی‌ها و پیچیدگی‌های مربوطه است. موفقیت در این کسب‌وکار مستلزم آن است که شرکت‌های ساختمانی به طور موثر پروژه‌های خود را برنامه‌ریزی، پیگیری و اجرا کنند تا بتوانند انتظارات مشتری را برآورده کنند، هزینه‌ها را مدیریت کنند و سود را به حداکثر برسانند.

مدیریت پروژه ساختمانی عبارت است از هماهنگی افراد، مصالح و تجهیزات برای تکمیل یک پروژه ساختمانی در چارچوب الزامات تعریف‌شده در خصوص هزینه، برنامه، محدوده و کیفیت. به عبارت دیگر، مدیریت پروژه ساختمانی به نظارت بر بسیاری از جنبه‌های مختلف پروژه برای اطمینان از به موقع بودن و استفاده بهینه از سرمایه اشاره دارد.

از آنجایی که مدیریت پروژه در این زمینه بسیار حیاتی است، افراد و ابزارهایی که بتوانند پروژه‌های ساختمانی را به طور موثر و کارآمد مدیریت کنند، برای هر کسب‌وکار ساختمانی ضروری است. نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی یکی از این ابزارها است و هدف آن، ساده کردن فرآیند مدیریت پروژه ساخت‌وساز و کارآمدتر کردن پیمانکاران عمومی و گروه‌های کاری آنها در طول یک پروژه ساختمانی است.

نرم افزار کنترل پروژه استخدام چیست؟

نرم افزار کنترل پروژه استخدام مجموعه‌ای از ابزارها است که برای مدیریت فرآیند استخدام طراحی شده‌اند. در واقع این نرم افزار می‌تواند مهمترین سیستم منابع انسانی در هر سازمان باشد. باید گفت استخدام بازاری رقابتی است، به ویژه برای داوطلبانی که دارای مهارت‌های فنی با تقاضای بالا هستند. همین مساله باعث می‌شود سیستم‌های استخدام پیچیده شوند. نرم افزارهای کنترل پروژه استخدام، برای پاسخ به این پیچیدگی‌ها و بهبود کارایی استخدام‌کنندگان و جویندگان کار طراحی شده‌اند.

نرم افزارهای کنترل پروژه استخدام طیف وسیعی از اجزا و عملکردها را دارند. این برنامه‌ها شامل سیستم‌های ردیابی متقاضی برای مدیریت آگهی‌های شغلی و برنامه‌های کاربردی، و عملکردهای نوع مدیریت ارتباط با مشتری برای ارتباط و تعامل با متقاضیان هستند. بسیاری از این وظایف به صورت خودکار انجام می‌شوند. وظایف معمول، مانند برنامه‌ریزی تماس‌های تلفنی و مصاحبه‌های حضوری، بخشی از کار انجام‌شده توسط این سیستم‌ها را تشکیل می‌دهد.

کنترل پروژه استخدام
کنترل پروژه استخدام

 

نرم افزار کنترل پروژه میزیتو

آیا شما هم در تلاش هستید تا فهرست در حال گسترش پروژه‌های شرکت خود را تحت کنترل نگه دارید؟ در این صورت بهتر است از نرم افزار کنترل پروژه استفاده کنید. نرم افزار کنترل پروژه شامل ابزارهای مورد نیاز برای ارائه موفقیت‌آمیز پروژه‌های شما هست.

میزیتو با ارائه نرم افزار کنترل پروژه، این مسیر را برای شما تسهیل می‌کند. نرم افزار میزیتو از قابلیت مدیریت انواع پروژه برخوردار است و برای افراد دورکار نیز گزینه بسیار مناسبی است و می‌توانید بهترین نرم افزار کنترل پروژه را به صورت رایگان از همین امروز به صورت آنلاین استفاده کنید. نرم افزار کنترل پروژه میزیتو قابلیت استفاده بر روی سیستم عامل اندروید را نیز دارد. برای اطلاع از اینکه نرم افزار کنترل پروژه میزیتو چیست و همینطور آموزش نرم افزار کنترل پروژه، کافی است به وب‌سایت ما (mizito.ir) مراجعه کنید.